Тканини

Акрил

Якісний ненатуральний матеріал; міцний, гіпоалергенний, добре зберігає тепло, світлостійкий (не вицвітає і не вигорає). Акрил нині є кращим вовноподібним волокном, яке за своїми властивостями близьке до натуральної вовни. 

Байка

М'яка та щільна бавовняна або вовняна і напіввовняна тканина з густим ворсом з виворітного боку. Особливість байки полягає в малій розтяжності в поздовжньому і поперечному напрямках.

Батист

Тонка, напівпрозора лляна або бавовняна тканина полотняного переплетіння, що виробляється з крученої найтоншої пряжі. Натуральна, ніжна, легка, гладка, щільна. Є однією з найбільш аристократичних і досконалих тканин.

Болонья

Синтетичний капроновий матеріал, який являє собою щільне переплетення з полімерної тонкої нитки. Чим тонші ці нитки, тим вище щільність полотна. До переваг матеріалу відносять міцність, немнучкість, легкість, стійкість до вологої погоди, до мінусів - повітронепроникність.

Велсофт (мікрофібра)

Тканина з м'яким ворсом, що виготовляється з надзвичайно тонких волокон поліестеру. Цей винахід нового покоління розрахований на виготовлення найніжніших речей. Дана тканина дуже надійна і міцна, має відносно довгий ворс; легка і тепла. Розрізняють гладкофарбований велсофт (однотонний), велсофт жаккард (крупно узорчатий) і велсофт набивка (з малюнком). Перевагами велсофту є: відмінне збереження тепла, приємність до тіла, міцність. Також ця тканина не схильна до виникнення так званих ковтунців.

Велюр

М'який натуральний матеріал; поверхня цієї тканини складається з безлічі ворсинок. Їхня довжина, в залежності від виду велюру, може бути різною, в межах від трьох до семи міліметрів. Ця тканина дуже міцна, тому стійка до механічних впливів будь-якого походження (тертя, дряпання тощо). Не втрачає зовнішнього вигляду і форми, тому речі з неї навіть через кілька років мають первинний вигляд і готові до повсякденного використання.

Двунитка (двонитка)

Спосіб розташування ниток в тканині, за якого переплітаються не окремі нитки, а їх пари. Це тканина простого переплетіння.

Еластан

Дуже еластичний і міцний матеріал, який прекрасно комбінується з природними, а також штучними нитками. В Канаді і США його прийнято називати спандекс, а в Україні ця тканина отримала назву еластан. Еластичний - відмінно розтягується (в 6-8 разів); практично не піддається забрудненню; тонкий; має високий рівень повітропроникності; міцний і стійкий до зношування; легкий; щільний; легко протистоїть навколишнім факторам.

Інтерлок

Трикотажне полотно, виготовлене зі 100% бавовни. Саму назву матеріал набув за рахунок своєрідного переплетення його волокон. Матеріал натуральний, досить щільний, дуже м’який та ніжний. Від бавовняної трикотажної тканини інтерлок відрізняється легкістю. Однак, незважаючи на це, він дуже теплий і не завдає ніякого дискомфорту, оскільки практично невідчутний на тілі.

Коттон

Гіпоалергенна, досить приємна на дотик та комфортна тканина, що характеризується нееластичністю, легко брудниться, але так само просто і відпирається. У всьому світі цей матеріал цінується за те, що тіло в ньому може вільно дихати.

Кулір

Тонке трикотажне полотно з бавовни. Одяг з нього легкий і повітряний. Дуже гарно підходить на жарку погоду. Кулір володіє достатньою міцністю та майже не мнеться. 

Люрекс

Тканина отримала свою назву завдяки однойменній нитці, що входить до її складу. Раніше нитку люрекс виготовляли з проволоки (мідної, алюмінієвої, нікелевої чи латунної), але для здешевлення виробництва її замінили на плівку, покриту кольоровим клеєм. Таку нитку використовують в різного виду тканинах, для надання їм блиску та святковості.

Мультиріп

Тонке ажурне полотно з наскрізним сітчастим малюнком. Використовується для нижньої білизни та інших виробів. Біле або з малюнком на білому тлі.

ПАН

Тканина, в основі якої лежить акрил. Даний матеріал хоча і синтетичний, але має високий рівень якості. ПАН має яскравий та стійкий окрас, який не змінюється навіть з плином часу. Вироби з акрилу виходять гарними, м’якими, ніжними на дотик, що забезпечується вмістом в його складі волокон, ідентичних шерстяним. Ця тканина стійко поводить себе при різних температурних режимах – не боїться ані тридцятиградусних морозів, ані сильної спеки. Дана тканина швидко висихає. Еластична, добре відштовхує воду, а також не піддається грибкам, молі та цвілі. Не викликає алергії.

Полар

Тканина, яка виготовляється з синтетичного волокна. Цей матеріал зберігає тепло не гірше вовни, але набагато легший, практично не вбирає вологу, гіпоалергенний, зносостійкий і, що неменш важливо, дозволяє шкірі дихати.

Поплін

Натуральна шовкова, напівшовкова, бавовняна або з хімволокон дрібно рубчаста тканина.  По тактильним відчуттям поплін тонкий і м’який.

Рібана

Трикотажне полотно. Тканина виготовлена методом «резинки» 1 на 1 (для легкого одягу) чи 2 на 2 (для зимових светриків типу світшотів). Це полотно буває повністю натуральне або з домішками еластану. З натуральної рібани шиють білизну, дитячі футболки або шорти, а ось рібана з еластаном підходить для оздоблення манжетів та горловин (вона добре розтягується і стискається назад, не деформуючи виріб).

Сатин

Тканина сатинового переплетіння ниток з бавовняного волокна. Має гладку, шовковисту лицьову поверхню. Досить щільна і блискуча. Сатин виготовляють з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння. Давно помітили, що чим більше скручена нитка, тим яскравіший блиск. Так з'явився глянець — сатин, що нагадує шовк.

Сендвіч

Двошарове трикотажне полотно для сублімаційного друку. Верхній поліефірний шар забезпечує високу якість зображення, а бавовняні волокна з вивороту – максимальний комфорт для тіла. Тканина не мнеться та добре пропускає повітря.

Синтепон

Неткане синтетичне полотно, що складається з волокон і має об'ємну структуру. Легкий і об'ємний матеріал, добре утримує тепло, гіпоалергенний. При частому пранні може скочуватися. Залежно від щільності, одяг з цього матеріалу можна носити і до -20˚.

Ситець

Натуральна легка бавовняна тканина; по тактильним відчуттям - ніжна і м’яка. Особливості цього матеріалу полягають в тому, що він натурального походження; гіпоалергенний (тканина досить гладка, не викликає подразнення шкіри); екологічно чистий; не розтягується; має високу здатність поглинати вологу; пропускає повітря.

Стрейч (стретч)

Особливий вид будь-якого матеріалу, до якого, в процесі виготовлення, додано синтетична еластична нитка. Зазвичай для цих цілей використовуються волокна еластану (спандекса) або лайкри. Основною перевагою такої тканини є можливість ідеальної посадки речі по фігурі з урахуванням всіх анатомічних особливостей. Також стрейч має підвищену зносостійкість. Водночас, він має незначний недолік, який полягає в складності догляду за речами з нього: прати і прасувати речі потрібно тільки при вказаній на ярликах температурі, а сушити краще на плічках або навіть на манекені, так як синтетичні волокна в процесі прання можуть дати деяку усадку; такі тканини не можна прасувати з застосуванням пари. 

Трикотаж

Текстильний матеріал, структуру якого складають з'єднані між собою петлі. Для трикотажного полотна характерні розтяжність, еластичність і м'якість. При виробництві трикотажних полотен використовуються синтетичні, бавовняні, вовняні і шовкові волокна в чистому вигляді або різних поєднаннях. Трикотажне полотно — гнучкий міцний матеріал, в якому нитки, вигнуті в процесі в'язання, мають складне просторове розташування. Трикотаж має ряд цінних властивостей: м'якість, еластичність, не сковує рухи людини, володіє великою повітропроникністю, гігроскопічністю (можливістю поглинати вологу) та хорошими теплозахисними властивостями. Можливо виділити чотири види якості трикотажного полотна: екстра пеня - найвища, пеня – відмінна, ринг (карді) – гарна та опенент – середня якість.

Фланель

М'яка шерстяна чи бавовняна ворсиста тканина полотняного або саржевого переплетіння, зазвичай з пухнастим рідким начосом. Цей матеріал приємний на дотик, добре зберігає тепло, пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати. Єдиний недолік — при досить частому застосуванні можлива поява ковтунців.

Фліс

Дуже легка штучна тканина, яку виробляють з синтетичного волокна. Незважаючи на ненатуральність, ця тканина дає тілу дихати, а її м'яка текстура дуже приємна на дотик. Окрім перерахованого, до переваг флісу відносять також еластичність та гіпоалергенність. 

Футер

Трикотажне полотно. Складається зі 100% бавовни, або з невеликим додаванням поліестеру (20% - поліестер, 80% - бавовна). Полотно з виворітного боку має начісування, що робить його теплим, дуже м'яким і приємним на дотик. У той же час футер відмінно пропускає повітря і дозволяє шкірі дихати. Цей матеріал стійкий до появи ковтунців і витягування, довго служить і з часом не змінює форму. Видами обробки футера є: гладко фарбований (однотонний), набивний (з малюнком) та меланж (з крупним малюнком).